رهبر ارکستر معرفی شد

نادر مرتضی پور در فروردین ماه سال 1390 از سوی علی ترابی سرپرست وقت دفتر موسیقی ایران به عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران منصوب شد.

از جمله اتفاقات درخور توجه فروردین ماه سال 1390 می توان به فراخوان منتشر شده از جانب ارکستر سمفونیک رودکی اشاره کرد.
این فراخوان به منظور جذب نوازنده برای سازهای بادی چوبی،برنجی و کوبه ای منتشر شد و باحضور اعضای شورای این ارکستر که متشکل از آرش امینی، محمد حقگو،همایون رحیمیان،علیرضا شفقی نژاد،کریم قربانی،جاوید مجلسی،حسن ریاحی، حسین مجیدیان و محمدرضا نوربخش از 18 فروردین در تالار وحدت آزمون هایی برگزار شد.
این در حالی بود که تالار وحدت 24 و 25 فروردین نیز پس از 14 سال یکبار دیگر میزبان اجرای حسین علیزاده بود که با همراهی مجید جلج در این سالن روی صحنه رفت.
از جمله رخدادهای دیگری که با آغاز سال 1390 در میان اهالی موسیقی کشورمان خبرساز شد،می توان به اتفاقات مربوط به ارکستر سمفونیک تهران اشاره کرد.
مسئولیت ارکستر سمفونیک تهران در فروردین ماه سال 1390 به دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شد که طی چنین رخدادی انجمن موسیقی ایران در قبال اداره ارکستر سمفونیک تهران دیگر مسئولیتی ندارد.
در روزهای نوروز سال 1390 با اجرای آثاری از استاد حشمت سنجری،احمد پژمان و یک قطعه از اشتراوس، نخستین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نادر مرتضی پور روی صحنه رفت.
همچنین؛در بیست و هفتمین روز از نخستین ماه سال 1390 از سوی "علی ترابی" سرپرست وقت دفتر موسیقی ایران،حکم "نادر مرتضی پور" به عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران صادر شد.

/ 0 نظر / 11 بازدید